Jak działamy?

Wiele osób myśli, że biuro rachunkowe i księgowość, to tylko wprowadzanie dokumentów i wysyłanie deklaracji. I w wielu przypadkach tak jest. Jednak według nas zadaniem biura rachunkowego jest coś więcej niż tylko wysłanie Twoich deklaracji w wymaganych terminach. Uważamy, że biuro rachunkowe spełni swoją funkcję tylko wtedy, gdy wreszcie uwolnisz się od presji, które narzuca na Ciebie państwo i rozwiniesz swój biznes tak, jak planowałeś, dzięki czemu kupisz wymarzony dom, samochód, czy po prostu odpoczniesz i pojedziesz z rodziną na długo odkładane wakacje! Kiedy zaczęliśmy prowadzić nasze biuro rachunkowe w 1989 roku, postanowiliśmy zawsze spełniać jak najlepiej oczekiwania naszych klientów. Dlatego na początku współpracy zadawaliśmy im po kilka pytań.

Naszym pierwszym pytaniem było:

Jakie biuro rachunkowe byłoby idealne dla Ciebie?

Szybko dostaliśmy odpowiedź: takie, które daje wolność, czyli takie, które pozwoli Tobie zająć się rozwijaniem biznesu, a nam pozostawi zajmowanie się sprawami związanymi z urzędami, zusami i całą resztą, którą musisz i tak zrobić, by państwo dało Ci spokojnie działać. Koncentrujemy się na obsłudze małych i średnich firm i wiemy, że księgowość jest przykrym obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Zmieniające się przepisy, często nieprzyjazne urzędy skarbowe, ciągle nowe utrudnienia dla podatników - to może przytłoczyć każdego. Jak wiadomo jedyną rzeczą, której nie możemy mieć więcej w naszym życiu jest czas. Możemy mnożyć nasze bogactwa, jednak czasu zawsze systematycznie będzie nam ubywać. Dlatego zastanów się, na co chcesz wykorzystać ten czas: na zmaganie się z obowiązkami, które narzuca na Ciebie państwo i których przybywa z każdym miesiącem, czy może wolisz wykorzystać czas tak jak chcesz i lubisz, a wyjaśnianie i załatwianie spraw w urzędach i powierzyć profesjonalistom. Wtedy zamiast bezsensownie denerwować się i bezskutecznie dobijać się do urzędowych drzwi, mógłbyś wykorzystać ten czas na coś, co naprawdę lubisz. Mógłbyś zrobić to, co odkładasz na później od tak dawna i ciągle brakuje Ci na to czasu. Mógłbyś spędzać więcej czasu z rodziną. Mógłbyś czytać więcej książek. Mógłbyś po prostu nic nie robić i odpoczywać w sposób w jaki najbardziej lubisz.

Drugim pytaniem skierowanym do naszych klientów było:

Czy naprawdę potrzebujesz tradycyjnej księgowości?

Odpowiedź brzmiała: Nie! Jeśli masz swoją firmę, to doskonale się orientujesz mniej więcej ile wydałeś, a ile zarobiłeś i nie potrzebujesz do tego obsługi biura rachunkowego. Doskonale wiesz ile masz pieniędzy i sam potrafisz to policzyć.

Po co Ci naprawdę biuro rachunkowe?

Tu także dostaliśmy szybką odpowiedź. Po to, byś mógł spełniać wszystkie obowiązki wobec państwa, abyś zapłacił w terminie podatki, zusy, oddał niezliczone deklaracje, raporty, i inne niezbędne (dla państwa) rzeczy. I zrobił to dobrze i w terminie. Po to, byś mógł spać spokojnie, bez strachu o kary, o to czy urzędnicy znajdą jakieś nieprawidłowości i naliczą nieprzewidywalne kary. To nam dało wiele do myślenia i przekształciliśmy nasze biuro w coś więcej niż tylko biuro księgowe. Postawiliśmy sobie za cel spełnić wszystkie "normalne" oczekiwania klientów, a także oczekiwania, nad którymi klienci często nie zastanawiają się wybierając biuro rachunkowe, a które są właściwie najważniejsze. To one decydują czy rozwiniesz swoją firmę, czy zamiast działać będziesz tracił czas na niekończących się wyjaśnieniach w niekończących się kolejkach.

Dlatego zadbamy o to, byś dostał od nas to, czego oczekujesz. Nie tylko księgujemy - to jest proste. Dbamy także o to, by wszystko, co robimy miało sens. Kiedy dasz nam fakturę i poprosisz żebyśmy wrzucili ją w koszty, a to do według prawa do kosztów się nie nadaje, zadzwonimy do Ciebie i zapytamy, czy na pewno tego chcesz i poinformujemy Cię o możliwych konsekwencjach. Kiedy będziesz dawał nam co miesiąc fakturę za telefon, a w jednym miesiącu zapomnisz, zadzwonimy i zapytamy, czy nie dałeś nam jej celowo. To, co od nas dostaniesz to więcej niż bezmyślne wprowadzanie danych. To, co od nas dostaniesz, to pewność, że robimy wszystko, by Twoje księgi były prowadzone zgodnie z obowiązującym prawem, tak byś mógł spać spokojnie i bez obawy o wyniki kontroli.

Postanowiliśmy, że w ramach usług naszego biura będziemy zajmować się wszystkim, czego wymaga od Ciebie państwo. Sporządzimy deklaracje, zeznania, sprawozdania, złożymy wyjaśnienia ? wszystko to w ramach umowy i bez żadnych dodatkowych opłat. My będziemy stać kolejkach, my będziemy wyjaśniać, my będziemy wypełniać wnioski, jeździć do urzędów, stać w korkach, rejestrować, prosić o uzasadnienia i tak dalej. Krótko mówiąc my zajmiemy się całą ?papierkową robotą?, po to byś Ty mógł w pełni zająć się tym, czym naprawdę chcesz ? rozwijaniem swojego biznesu. Bo przecież nie tworzyłeś firmy po to, byś marnował cenny czas i bezsilnie patrzył jak zamiast zwiększać swoje dochody, dwoisz się i troisz żeby wszystko było dobrze, jak chodzisz do urzędów i wyjaśniasz niekończące się problemy, bo gdzieś zginęła Twoja deklaracja podatkowa, a system komputerowy ZUS odrzucił bez jakiejkolwiek przyczyny deklarację.

Teraz zadajemy Tobie pytanie:

Za co chcesz tak naprawdę płacić?

to, że ktoś bezmyślnie wprowadzi Twoje dane do komputera, wydrukuje deklaracje i wyśle do ZUS i urzędów skarbowych? A może za wolność. Za wolność od frustracji w urzędach. Za wolność od kolejek i strat czasu. Za wolność od tego, że w pewnym momencie zapomnisz po co tak naprawdę działa Twoja firma i zamiast rozwijać się, tworzyć miejsca pracy, zarabiać więcej pieniędzy - myślisz tylko o ty, co jeszcze zrobić żeby wreszcie zadowolić państwo i spokojnie zająć się prowadzeniem firmy. Uważamy, że wolność jest w życiu najważniejsza. Dlatego zanim zdecydujesz się na współpracę z nami zastanów się czy nasze podejście Ci odpowiada. Nasze biuro nie jest zwykłym biurem rachunkowym i nie jest dla każdego. Jeśli chcesz mieć jakkolwiek zrobioną usługę, bez ładu i składu, aby tylko coś było - to u nas nie znajdziesz tego, czego szukasz. My działamy inaczej i robimy tak, byś był wolny od ?papierów? i poświęcał swój czas swojej firmie, a nie urzędom. Jeśli chcesz mieć więcej wolnego czasu, więcej pewności i rozwijać swoją firmę szybciej, to wtedy zapraszamy do nas.

Skontaktuj się z nami poprzez email lub telefon i powiedz nam czego oczekujesz. Dostosujemy naszą ofertę do Twoich wymagań tak, by nasza współpraca układała się pomyślnie i byś dostał w ramach usług to, czego naprawdę potrzebujesz.

NASZE USŁUGI SĄ OBJĘTE BEZWARUNKOWĄ GWARANCJĄ

Jeśli z jakichś powodów po pierwszym miesiącu współpracy z nami zdecydujesz, że nie spełniamy Twoich standardów, oddamy Ci pieniądze za pierwszy miesiąc - bez zadawania pytań!